KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 10201269
nr 1020 1269
Kjell Leander Engström
(1914-1979), Sverige
Pastell, Kjell Leander Engström (1914-1979), fjällmotiv, signerad, 23x32
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
450 kr
måndag 22 februari 2016
kl 19:18:49
200 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Kjell Leander Engström
Läs mer om Kjell Leander Engström